Coraz więcej ludzi dostrzega konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Regularnie szczotkują zęby, odpowiednio się odżywiają, co pół roku odwiedzają gabinet stomatologiczny Kraków w celu rutynowej kontroli zębów, a i tak nie udaje im się zachować ich zdrowych. Często zdarza się, że jest to uwarunkowane genetycznie i nawet największa dbałość o swoje uzębienie oraz najlepiej rozwinięta stomatologia Kraków nie są w stanie uchronić ich od utraty zębów.

Gdy zależy nam na pięknym uśmiechu, a nasze zęby są w opłakanym stanie, to najlepiej odwiedzić protetyka Kraków. Wykona on odpowiednio dopasowane do naszych dziąseł protezy Kraków. Ponieważ wiele osób posiadających takie protezy Kraków narzeka na uciążliwości związane z ich złym przyleganiem i ruchomością, dobrze jest przed jej założeniem zastosować implanty Kraków. Swoim wyglądem przypominają perforowane puste cylindry lub śruby z gwintem znajdującym się na powierzchni. Wykonywane są najczęściej z tytanu, stopu tytan-glin-wanad lub hydroksyapatytu. Po umieszczeniu go w dziąśle zakłada się na niego koronę.

Każdy stomatolog Kraków zapewni nas, że implanty Kraków pozwalają na dodatkowe umocowanie i stabilizację protezy Kraków. Ich liczba zależy od rodzaju protezy Kraków, która zostanie nam założona i mieści się w granicach od 2 do 6. Innymi czynnikami mającymi na to wpływ są także miejscowe uwarunkowania anatomiczne oraz możliwości finansowe pacjenta. Nie da się przecież ukryć, iż jeden implant Kraków kosztuje około 1000 zł. Są one jednak niezastąpione dla osób, które zostały zmuszone przez życie do skorzystania z usług protetyka Kraków. Choć wielu ludziom trudno jest się pogodzić z utratą własnych zębów, to jednak dobrze, że stomatologia Kraków umożliwia zastąpienie ich sztucznymi.