Każdy dobry dentysta Kraków zapewni nam nie tylko leczenie zębów Kraków, ale także zabiegi związane z poprawą ich estetyki. Najogólniej można powiedzieć, że stomatologia Kraków estetyczna zajmuje się kosmetyczną poprawą koloru lub kształtu zęba, kompozytowym wypełnianiem, czy też różnego rodzaju licówkami.

Najczęściej stosowana jest licówka Kraków pełnoceramiczna. Jest to cienka płytka wykonana z bardzo wytrzymałej porcelany, którą stomatolog Kraków przykleja na ząb od strony lica. Pozwala to na zmianę koloru zęba, jego kształtu, długości, a także na jego częściową odbudowę. Aby dentysta Kraków mógł ją założyć, musi najpierw zeszlifować przednią powierzchnię zęba, co odbywa się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Z reguły jednak jest ono nie potrzebne, gdyż narusza się tylko szkliwo zęba. Następnie stomatolog Kraków przygotowuje jego odcisk, który wysyłany jest do odpowiedniej pracowni stomatologicznej. Na czas oczekiwania na wykonanie właściwej licówki, na oszlifowany ząb zakładana jest licówka Kraków tymczasowa.

Na kolejnej wizycie najpierw przypasowuje się gotową już właściwą licówkę i ewentualnie odpowiednio się dany ząb doszlifowuje. Teraz wystarczy już tylko, że stomatolog Kraków posmaruje go specjalnym kwasowym żelem, który spowoduje powstanie szorstkości na jego powierzchni. Pozwala to na lepsze napłynięcie cementu dentystycznego, który potraktować można jak klej, na którym licówka Kraków przymocowana jest do zęba. Później możemy już tylko cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jak widać obecna stomatologia Kraków nie tylko pozwala leczenie zębów Kraków, ale także na poprawę ich wyglądu. Większość gwiazd show-biznesu stosuje tą metodę na polepszenie estetyki swojego uzębienia. To właśnie licówka Kraków sprawia, że ich uśmiechy są tak olśniewające.