Jeszcze kilka lat temu wielu ludzi omijało gabinety stomatologiczne Kraków bardzo szerokim łukiem. Często dentysta Kraków kojarzony był przekornie z sadystą. Dzisiaj jednak stomatologia Kraków uległa unowocześnieniu, dzięki czemu leczenie zębów Kraków przestało być bolesne.

Przykładem zabiegu, którego większość się obawia jest leczenie kanałowe Kraków. Wszyscy wiedzą, że jest bolesny, jednak mało kto wie, jak się go przeprowadza. Na samym początku stomatolog Kraków wykonuje rentgen zębów Kraków, dzięki któremu dowie się, jaki jest stopień uszkodzenia poszczególnych zębów. Gdy wiadomo już, które z nich nadają się do takiego leczenia, dentysta Kraków bardzo dokładnie oczyszcza z próchnicy wszystkie kanały zęba i jego miazgę, a następnie wypełnia go za pomocą odpowiedniej substancji. Pozwala to na całkowite zniszczenie jego żywej części oraz znajdujących się w niej szkodliwych bakterii. Powszechnie nazywamy to zatruwaniem, które w szczególnych przypadkach stomatolog Kraków wykonuje kilkakrotnie.

Powyżej opisana została tradycyjna metoda leczenia kanałowego. Ponieważ stomatologia Kraków w ostatnim czasie posunęła się bardzo do przodu, dlatego także leczenie zębów Kraków takim sposobem zostało unowocześnione. W nowej metodzie, stomatolog Kraków na samym początku (po znieczuleniu) na chorym zębie umieszcza gumowy separator- koferdam, dzięki którym podczas leczenia nie dostanie się do niego ślina. Następnie, tak jak w tradycyjnej metodzie, usuwa się z niego miazgę. Jeżeli była zdrowa, to przeprowadza się sterylizację wnętrza zęba, gdy jednak była zaatakowana przez bakterie, to stosuje się jego wyjałowienie. Na końcu należy wypełnić puste kanały zęba. Najczęściej do tego celu stomatolog Kraków używa tzw. gutaperkę, która po podgrzaniu bardzo dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Na tym etapie wykonuje się kontrolny rentgen zębów Kraków, dzięki którym możemy być pewni, że leczenie zostało wykonane prawidłowo. Dla poprawienia estetyki zęba dentysta Kraków pokrywa go specjalnym preparatem o barwie dopasowanej do pozostałych zębów.