teeth-1652976_1920Każdy wie co to jest leczenie kanałowe Kraków zęba. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że stomatologia Kraków posiada specjalność, która się nim zajmuje. Jest nią endodoncja Kraków. Taki sposób leczenia pozwala na zachowanie wyleczonego zęba na długi czas, bez konieczności jego usuwania. Do jego zastosowania potrzebny nam jest dobry stomatolog Kraków ? najlepiej endodonta Kraków – oraz odpowiednie środki finansowe.

Głównym celem tego typu leczenia jest usunięcie zainfekowanej przez bakterie miazgi zębowej, która najczęściej jest atakowana przez próchnicę. Na samym początku stomatolog Kraków otwiera wejścia do kanałów zębowych. Pozwala to na całkowite ich oczyszczenie i płukanie odpowiednimi środkami chemicznymi. Aby dodatkowo nie drażnić leczonego zęba dentysta Kraków osłania go koferdamem. Gdy kanały zostały całkowicie wyczyszczone przechodzi się do drugiego etapu. Teraz zostają wypełnione gutaperką, czyli specjalnie dostosowaną do tego celu substancją, którą stomatolog Kraków podgrzewa. Ciepła temperatura pozwala na wypełnienie nią nawet najbardziej krętych i bocznych kanałów zęba.

Niestety leczenie kanałowe Kraków nie należy do tanich. Na wysokie koszty mają przede wszystkim wpływ takie czynniki jak odpowiednio wyposażony gabinet stomatologiczny Kraków, wyspecjalizowany w tej metodzie leczenia stomatolog Kraków, długi czas trwania leczenia (około 2 godzin lub nawet kilka wizyt u dentysty), a także koszty szkoleń i sympozjów, na które stomatolog Kraków musi pojechać, aby zdobyć najnowszą wiedzę w tym zakresie. Mimo to leczenie kanałowe Kraków ma z punktu widzenia pacjenta wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na leczenie zębów Kraków, które jeszcze nie dawno musiałby usunąć. Poza tym jest ono tańsze niż usunięcie chorego zęba i zastąpienie go np. implantem przez protetyka Kraków, więc można to uznać za dobrą inwestycję w zdrowie swojej jamy ustnej.