foto_021Wiele młodych mam boryka się z problemem higieny jamy ustnej swoich dzieci. Nie wiedzą od którego miesiąca życia myć ząbki, jakie pasty oraz szczoteczki stosować i jakie są zagrożenia związane ze złą higieną i nawykami żywieniowymi. Ten krótki artykuł pozwoli im na zapoznanie się z tym tematem. Stomatologia dzieci.ca to Pedodoncja.

Choć może to zabrzmieć nieco zabawnie, to o ząbki naszej pociechy powinniśmy zadbać już wtedy, gdy jeszcze ich nie ma. Każdy stomatolog Kraków powie nam, że dziąsła należy przemywać zamoczonym w przegotowanej wodzie gazikiem już od pierwszego miesiąca jego życia. Specjalnie przystosowane dla dzieci szczoteczki do zębów stosujemy dopiero z pojawieniem się pierwszych ząbków, a pasta powinna znaleźć się wśród kosmetyków dziecka dopiero wtedy, gdy wyszła już ich większość. Ważne jednak jest, aby nie zawierała fluoru. Aby dowiedzieć się czegoś więcej najlepiej odwiedzić pobliski gabinet stomatologiczny Kraków, w którym dentysta Kraków odpowie na wszystkie pytania.

Najczęściej występującym problemem u dzieci jest próchnica butelkowa, okrężna lub wczesna. W przypadku tej pierwszej stomatologia Kraków najczęściej do jej leczenia stosuje zabieg lapisowania. Choć nazwa brzmi skomplikowanie, to sam w sobie jest bardzo łatwy i bezbolesny dla dziecka. Polega on po prostu na tym, że dentysta Kraków maluje ząbki specjalnym preparatem. Niestety powoduje on zmianę ich koloru na ciemny, jednakże pozwala na zatrzymanie rozwoju choroby i zabezpieczenie pozostałego uzębienia. Jeszcze mniej estetyczna jest próchnica okrężna. Bakterie atakują ząb na linii dziąsła, co powoduje powstanie kikuta, a nawet odłamanie jego korony. W tym przypadku także niezbędny jest stomatolog Kraków. Należy pamiętać, że nie leczona choroba może mieć bardzo poważne konsekwencje. Warto więc już dziś zacząć dbać o higienę jamy ustnej naszego dziecka.