foto_018Każde dziecko powinno odwiedzić gabinet stomatologiczny Kraków już jako kilkuletnie dziecko. Kiedy jednak maluchowi zaczynają wypadać zęby mleczne, a w ich miejsce wyrastać zęby stałe, powinien je zobaczyć także ortodonta Kraków. Przeważnie stomatolog Kraków tej specjalizacji do 12 roku życia pacjenta zajmuje się wyrównywaniem jego proporcji szczęk, a dopiero w dwóch kolejnych latach prostowaniem i wyrównywaniem zębów.

Dlaczego jednak stomatologia Kraków tego rodzaju jest tak ważna? Zazwyczaj główną rolę odgrywa tu estetyka. Należy jednak pamiętać także o tym, że proste zęby i prawidłowy zgryz umożliwiają ograniczenie ryzyka powstania próchnicy i chorób przyzębia. Dlatego kiedy pojawiają się jakieś nieprawidłowości ortodonta Kraków może założyć nam jeden z trzech rodzajów aparatów. Może to być aparat stały Kraków, ruchomy lub wewnętrzny.

Gdy zostanie nam założony aparat na zęby Kraków należy pamiętać o tym, że jeszcze bardziej musimy dbać o higienę jamy ustnej. Każdy stomatolog Kraków doradzi nam jak to robić. Najczęściej zaleca się zakup specjalnych szczoteczek, wyciorków i nici.

Wielu ludzi zastanawia się, czy założenie takiego aparatu jest bolesne. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta, jednakże z reguły nie jest to zabieg bolesny. Wymaga jednakże wiele czasu. Zazwyczaj ortodonta Kraków zakłada aparat na zęby Kraków przez półtorej godziny. Po jego umiejscowieniu można odczuwać ból przez kilka kolejnych dni. Pojawiać się będzie także po kolejnych wizytach kontrolnych, lecz utrzymywał się będzie coraz krócej. Na pewno każdy stomatolog Kraków dba o to, aby był on jak najmniejszy. Czas jego noszenia jest uzależniony od indywidualnego przypadku pacjenta.

Gdy wada została wyeliminowania stomatolog Kraków wymienia aparat stały Kraków na retencyjny. Jego zadaniem jest utrzymanie osiągniętego efektu. Zazwyczaj czas jego noszenia wynosi tyle samo, ile stałego. Pozwoli to jednak na uzyskanie pięknego uśmiechu, którym będziemy się cieszyć jeszcze długi czas.